על שלושה דברים

חקלאות בת-קיימא נשענת על שלושה יסודות: היסוד האקולוגי, היסוד החברתי והיסוד הכלכלי. היסוד האקולוגי מאפשר קיימות לאורך זמן ממשאבי הסביבה, היסוד החברתי מאפשר הוגנות בתהליכי הייצור והמסחר והיסוד הכלכלי מאפשר קיום מספק למשפחה ולעובדים במשק לשנים רבות מבלי תלות בשווקים הבינלאומיים המשתנים.

היסוד האקולוגי:

גידולים אורגניים בלבד: עמידה בתקני איכות הסביבה והמוצר של האיגוד לחקלאות אורגנית תוך שימוש בחומרי דישון והדברה ידידותיים לסביבה. גידול בע"ח נעשה בתנאים נאותים, ללא שימוש באנטיביוטיקה או טיפולים למניעת צימוח קרניים, מתן שטח מחייה נרחב, מזון אורגני ורבייה בדרך הטבע.
מגוון מינים: התבססות על מגוון מינים לניצול מירבי של מחזור המים והאנרגיה בטבע. החלפת שטחי עיבוד במחזוריות.
משק חי וצומח מעורב: התבססות על ענפי חי וצומח ככלי לניצול מחזוריות בדישון ובהאכלה, ניצול שעות היממה ומחזור העונות.
שיווק מקומי: מניעת פליטת גזי חממה הכרוכים בשינוע אינטנסיבי. ביסוס תפריט עונתי ומאוזן.
אנרגיה מתחדשת: שימוש מירבי באנרגיה סולארית לחשמל ובביומסה לחשמל ולחימום. יצירת משק המתפקד כיחידת אנרגיה עצמאית.
מחזור מים: שימוש מחזורי בתשומות המים – גידול הידרופוני, שימוש משני מעודפי משק החי, צינון ומים מושבים.

היסוד החברתי:

חינוך לקיימות: במשק מרכז הדרכה בנושאי קיימות וחקלאות בת קיימא והוא מארח מסגרות בקהילה הקרובה כמו גם סמינרים וימי עיון. המשק מקיים קשר עם מגדלים נוספים לחלופת ידע ותשומות, שיתופי-פעולה בתחומי המו"פ והשיווק ופיתוח מודעות קהילתית לקיימות.
עובדי המשק: במשק מועסקים עובדים ישראלים בתנאי שכר ומחייה הוגנים המאפשרים להם להיות חלק מהצלחת המשק. חלק מהעובדים הם שכנינו מן הערבה ואחרים מגיעים מרחבי הארץ ומתגוררים עמנו בחצר המשק.
מתנדבים: העבודה במשק נתמכת ע"י מערך מתנדבים קבוע מהארץ ומחו"ל כחלק אינטגרלי מכח העבודה במשק וכאמצעי לגיוון קהילתי. המתנדבים עובדים במתכונת של חצי יום עבודה וחצי יום העשרה בנושאי קיימות, הכרת האזור וכד'.
עידוד צריכה מקומית: כחלק מרעיון החקלאות הקהילתית אנו משווקים את מוצרינו לקהילה הקרובה במחירים הוגנים. המשק גם מקיים קשרי סחר הוגן עם חקלאים באזור ושיתוף פעולה בנושאי שיווק ומעודד צריכה עונתית ומניעת הזיהום הכרוך בהובלה ובאחסון.

היסוד הכלכלי:

בעלות על כל שרשרת הערך: המשק עוסק בגידול משלב הזרע ועד למכירה לצרכן הסופי ובכך חוסך הרבה מעלויות התיווך והסחר הכרוכות ביצור מסחרי קונבנצינאלי. חלק מחסכון זה מועבר אל הצרכן והחלק האחר מסייע למשק להתמודד עם עלות הגידול האורגני ושיטות הייצור הידניות.
מגוון מוצרים: המשק איננו מתבסס על ענף אחד בלבד ולכן חשוף פחות לתנודתיות בביקושים ובתשומות.
שילוב חקלאות ותיירות: המשק עוסק גם בפעילות תיירותית בחצר המשק, כולל אירוח לארוחות מתוצרת המשק וסיורים מודרכים לקבוצות. פעילות זו תומכת בפעילות החקלאית ומעלה את המודעות לתוצרת המשק.

הלכה למעשה

משק עפאים לחקלאות בת-קיימא מבקש לקחת חלק בהנעת תהליך המעבר לחקלאות בת-קיימא בהתבסס על המודלים השוויצריים ואירופיים, שם הכירו זה מכבר בחומרת חוסר שיווי המשקל הגלובלי הנוצר מתהליכי המיזוג בין חברות ותאגידים ומתהליכי התיעוש. אם מתרגמים לערכים כלכליים פרמטרים כמו שריפת דלקים, פוריות קרקע, שמירה על מגוון מינים וכיוצא באלו, מגלים שבחקלאות בת קיימא, ניתן לחסוך, כחברה, משאבים רבים – כלכליים ואחרים. חקלאות של משקים מעורבים מסורתיים לא רק שאינה פוגעת בקרקע אלא אף משמרת את פוריותה. מניעת סחף, אינטגרציה של חומר אורגני וגידולים משולבים הם נהלים חקלאיים שהאיחוד האירופי ומדינות נוספות כבר הכירו בחשיבותם ובערכם הכלכלי ובעתיים מפעיל האיחוד את תכנית 2000NATURA בה מקבלים החקלאים תגמול בעבור טיפוח שירותי הטבע.

בישראל עדיין לא מיושמת מדיניות ממשלתית הרואה בהתיישבות החקלאית ערך ראשון במעלה לקיום חברה בת-קיימא. המעבר לחקלאות בת-קיימא הוא תהליך ארוך והאחריות לשימור אינה מוטלת על החקלאים בלבד אלא גם על מעצבי מדיניות, חוקרים וצרכנים. חקלאות בת קיימא היא אינה בהכרח חקלאות מסורתית ומיושנת. היא אינה דוחה את נהלי החקלאות הקונבנציונאלית אך דורשת שיעשה בהם שימוש מושכל ושהם ישולבו בטכנולוגיות משמרות ובניהול משמר תוך גילוי אחריות לסביבה ולחברה. המונח חקלאות בת-קיימא מתייחס בעיקר לשימור משאבים, למיעוט בתשומות חיצוניות ולשמירה על מגוון של גידולים, זנים ומינים. הנחת היסוד של קיום חקלאות זו מתבססת על קיום מרכיבים אלו בקשר ישיר עם יכולתה הבסיסית לפרנס בכבוד את העוסקים בה ולקיים קשר סימביוטי עם החברה בה היא מתקיימת.

אריזות שי

חנויות המשק מציעות מגוון מגשים ואריזות לאירוח בבית או כשבאים להתארח אצל אחרים, לישיבות ולאירועים במקום העבודה,
לחגים ולמועדים מיוחדים. המגשים כוללים מתוצרת המשק – גבינות, ממרחים, לחמים, ירקות, כריכים וכל דבר שהלב רוחש. נשמח להתאים עבורכם את המגוון על-פי הצורך והתקציב, לאיסוף בחנות או למשלוח אליכם.

לחצו כאן לעוד מוצרים

חלבת שקד

טחינת שומשום, שקד בכבישה קרה וסוכר יוצרים את טעם הארץ המושלם. קיץ וחורף ביחד, מתוק, סמיך, מלא בכל טוב.

לחצו כאן לעוד מוצרים

קרם צחור

קרם עדין במיוחד העשוי מיוגורט טרי שהחמצתו הופסקה. הקרם סמיך מאוד ומבריק ונהדר לאכילה בכפית ולסיום מרקים ומאפים.

לחצו כאן לעוד מוצרים